Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

 • Teraz: otwarte.

Miesiące dostępności:

 • Sty
 • Lut
 • Mar
 • Kwi
 • Maj
 • Cze
 • Lip
 • Sie
 • Wrz
 • Paź
 • Lis
 • Gru

Opis

BIG TOWER - 252 metry!
Najwyższy BUNGEE JUMPING jest w Chinach? Już nIe! Big Tower w Szczecinie to NAJWYŻSZY NA ŚWIECIE obiekt do skoków rope jump. Zapomnij o bungee - teraz królem skoków jest Dream Jump! Oficjalny początek sezonu już w czerwcu 2018r.

Skok ze spadochronem już zaliczony? Bungee w Warszawie i Krakowie odhaczone? Najwyższy czas na Królową wszystkich Wież. Big Tower - stworzona by cieszyć. Adrenalina na najwyższym z możliwych poziomów. Idealny prezent właśnie dla Ciebie. A może prezent dla dziewczyny? Podobno prezent dla chłopaka powinien być z nutką adrenaliny. Na Big Tower usłyszy pełną symfonię wysokich ekstremalnych dźwięków.

To już czwarty obiekt w naszej ekstremalnej stajni. Po raz kolejny zaczarowaliśmy miejską przestrzeń po to by przemienić bezużyteczny straszak upadłej fabryki sztucznego jedwabiu Wiskord w magiczne miejsce w którym odnajdziesz najprawdziwszą adrenalinę, radość i wyzwanie!


DREAM JUMP
Gdy zobaczyliśmy skoki Bungee, wielu stwierdziło, że jest to swoiste apogeum osiągnięć ludzkiej kreatywności w tak wąskiej dziedzinie, jaką są skoki, pozwalające poczuć choć przez chwilę wolność niebieskich przestworzy.

Od dawna skakaliśmy ze spadochronem, pojawiły się ekstremalne skoki BASE, a później kolejne odmiany Bungee bazujące na asekuracji z gumowej liny.

Jednak człowiek - bestia inteligentna i niepokorna - człowiek czuł niedosyt i wymyślił DREAM JUMP. Na czym polega ta metoda skoków na linach?

Dream Jump - to opatentowana technika oddawania skoków z wysokości z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Podstawą układu do skoków są dwie liny dynamiczne luźno rozwieszone pomiędzy dwoma obiektami, w swoim pierwotnym ułożeniu przypominające literę „U”. Dzięki zastosowaniu właśnie takiego systemu rozwieszenia układu lin do Dream jumpu możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania, do 90% wysokości obiektu z którego oddawany jest skok. Ten specjalny układ dzięki swojej uniwersalności pozwala na dużą dowolność w wyborze obiektu, z którego skaczemy. Długi swobodny lot daje skoczkowi nieskończone możliwości wykonywania w powietrzu akrobacji: salta, gwiazdy, a także skoków wieloosobowych i skoków z różnymi przedmiotami.

Układ ten zapewnia wysoki margines bezpieczeństwa związany ze zdublowaniem zabezpieczeń wszystkich elementów układu. Mnogość elementów układu rozkłada siły generowane przez skoczka podczas skoku, zapewniając wysoki komfort skoku i do maksimum redukując działające na skoczka przeciążenia.

Twórca Dream Jumpu - Tomasz Zieliński – pierwszy skok oddał w 1997 roku w Głogowie z wysokości 7 metrów i cały czas pozostaje czynnym skoczkiem. Aktualny rekord to skok z wysokości 222 metrów przy długości swobodnego lotu 180 metrów.


CZYM RÓŻNI SIĘ DREAM JUMP OD BUNGEE JUMP (BUNGY)?

 • Obiekt
  DREAM JUMP

  Technika skoku pozwala skakać z dowolnego obiektu.

  BUNGEE

  Ściśle określone parametry obiektu.
 • Długość swobodnego lotu
  DREAM JUMP

  Maksymalna długość swobodnego lotu. Podczas przykładowego skoku z wysokości 60m, swobodny lot ma długość 40m, hamowanie zamyka się w 10m. Zapas bezpieczeństwa: 10m nad ziemią

  BUNGEE

  Ograniczona długość swobodnego lotu. Podczas przykładowego skok z wysokości 60 m, swobodny lot ma długość 25m, hamowanie to również 25m. Zapas bezpieczeństwa: 10m nad ziemią


  W obydwu przypadkach łączna wartość trzech parametrów: swobodny lot + hamowanie + zapas bezpieczeństwa – nie może przekraczać wysokości obiektu z którego oddawany jest skok. Im wyższy obiekt tym bardziej komfortowy i maksymalnie wydłużony jest swobodny lot, podczas oddawania skoków Dream.

  Przy obiekcie mierzącym 200m, skok Dream gwarantuje aż 170m swobodnego lotu, hamowaniu - już w poziomie. Natomiast podczas skoku Bungee z tej samej wysokości, doświadczymy swobodnego lotu o długości 90m, przy takiej samej wartości podczas hamowania.
 • Hamowanie
  DREAM JUMP

  Łagodne i komfortowe hamowanie, uzyskane dzięki strategicznemu połączeniu pracy lin statycznych i dynamicznych. Łączna długość lin przy układzie zamontowanym do skoków Dream z wysokości 60m to 450m liny statycznej oraz 160m liny dynamicznej. Liny rozciągając się oddają energie w sposób zapewniający skoczkowi maksymalnie delikatne hamowanie.

  Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest proces hamowania zachodzący w poziomie nie w pionie. Tor ślizgu bloczka po linach dynamicznych, podczas hamowania przy H60m, to aż 70m. Pozycja skoczka podczas hamowania jest głową do góry – wręcz siedząca (dzięki zastosowanej uprzęży) co pozwala na pełną kontrole nad ciałem w powietrzu podczas hamowania.

  BUNGEE

  Hamowanie odbywające się dzięki zastosowaniu do skoku gumy. Gdy kończy się jej naturalna długość, zaczyna się rozciągać pod wpływem ciężaru skoczka. Podczas skoku z wysokości 60m, hamowanie zajmuje aż 25m. Pozycja skoczka podczas hamowania jest głową w dół, a w trakcie pierwszych rozciągnięć gumy ciało poddawane jest gwałtownym zmianom pozycji. Skoczek nie może kontrolować swojej pozycji w powietrzu podczas hamowania.
 • Skoczek i układ
  DREAM JUMP

  Uprząż stosowana do skoków Dream – to uprząż pełna – łącząca część biodrową z częścią piersiową. Skoczek podpinany jest do układu Dream za łącznik centralny uprzęży, który znajduje się na wysokości klatki piersiowej. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo układu kostnego a zwłaszcza kręgosłupa osobie skaczącej, rozkładając siły działające na skoczka podczas hamowania równomiernie na całe ciało. Skok oddawany jest w sposób najbardziej naturalny – wykrok do przodu. Swobodny lot rozpoczyna się w pozycji pionowej.

  BUNGEE

  Skoczek podpinany jest do układu za pomocą pasów na nogach w okolicach kostek . Dodatkowo w niektórych przypadkach stosowana jest uprząż biodrowa, również łącząca skoczka z układem. Skok oddawany jest głową do dołu – jest to warunek poprawnego i bezpiecznego lotu. Podczas hamowania zastosowane pasy oraz uprząż nie gwarantują bezpieczeństwa dla kręgosłupa.
 • Skok i swoboda
  DREAM JUMP

  Swoboda ruchów wraz ze swobodnym lotem. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu montażowemu, podczas skoku Dream skoczek może cieszyć się pełną swobodą ruchów umożliwiającą mu wykonywanie w powietrzu najróżniejszych akrobacji.

  BUNGEE

  Sposób podpięcia skoczka do układu sprawia, że istnieje wysokie ryzyko zaplątania się w gumową linę. Uniemożliwia to wykonywanie jakichkolwiek akrobacji i definiuje lot jako bardzo statyczny i pasywny.
Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Szczecin, Transportowa 1
Pokaż mapę

Jeśli wiesz ze coś się zmieniło – daj nam znać

Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
69166…
 • od 09:00 do 17:00
 • od 09:00 do 17:00
 • od 09:00 do 17:00
 • nieczynne
 • nieczynne
 • od 09:00 do 17:00
 • od 09:00 do 17:00
Data ostatniej aktualizacji: 02.07.2019, 09:24

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
BIG TOWER SZCZECIN 252M
Dream Jump
Cena już od:
550,00 zł za osobę
Atrakcję obejrzało już 522 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać