Dodaj do obserwowanych

Ośrodek Strzelecki im. J. Flaszy

Strzelnica

Ważne informacje

 • Teraz: zamknięte.

Opis

Strzelnica kryta

Strzelnica kryta wraz z zapleczem (magazyn, pomieszczenie instruktora, pomieszczenie do czyszczenia broni oraz toalety) zlokalizowana jest na parterze budynku, będącego kompleksem złożonym z części hotelowej, restauracyjnej i rekreacyjno wypoczynkowej.

Na strzelnicy znajduje się 5 w pełni zautomatyzowanych stanowisk strzeleckich. Każde stanowisko posiada własny tarczociąg z regulowaną odległością strzału od 10 do 25m. Dodatkowo zainstalowane są podnośniki (ukazujące się cele) oraz obrotnice (5 tarcz na odległości 25m ukazujących się w pewnym z góry określonym systemie).

Pomieszczenie strzelnicy jest specjalnie wyciszone dzięki czemu możemy zaoferować doskonałe i komfortowe warunki do treningu strzeleckiego.

Na strzelnicy dopuszczone jest strzelanie z broni pneumatycznej, bocznego i centralnego zapłonu oraz z broni maszynowej.

Do dyspozycji klientów oddajemy całą gamę broni począwszy od pistoletów typowo sportowych a skończywszy na broni, która jest na wyposażeniu jednostek specjalnego przeznaczenia.

W zależności od życzenia klienta prowadzimy strzelania z broni małokalibrowej np. MARGO, HAMMERLI kal.22 (5.56mm) lub z najwyższej klasy broni takich firm jak GLOCK, HECKLER&KOCH, TAURUS, BERETTA czy CZ. Dla osób preferujących strzelanie z broni długiej proponujemy karabinki sportowe kal.22 z otwartymi lub optycznymi przyrządami celowniczymi, karabinki szturmowe (BERYL, STEYR AUG), oraz karabiny wyborowe (SAKO TRG).

Wszystkie strzelania odbywają się pod okiem instruktora o wysokich kwalifikacjach, dzięki czemu nasi klienci otrzymują profesjonalne wskazówki dotyczące strzelania przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

Strzelnica zewnętrzna

W skład strzelnicy wchodzą konkurencje pełnego sześcioboju myśliwskiego oraz konkurencje sportowe: skeet i trap, a także dodatkowe takie jak teal i rabbit.

Konkurencje śrutowe: strzela się z broni gładkolufowej (dubeltówki i sportowe bocki) używając amunicji śrutowej.

Trap - konkurencja olimpijska, strzela się do rzutek wylatujących z bunkra umieszczonego przed stanowiskami strzeleckimi. Stanowiska strzeleckie w ilości 5 położone są 10 metrów od bunkra. Przedłużeniem stanowiska nr 3 jest ścieżka podchodowa o długości 3m. Pełna konkurencja zawiera 20 rzutek: 10 ze stanowisk i 10 ze ścieżki podchodowej. Rzutki wyrzuca maszyna, znajdująca się w bunkrze. Maszyna jest pływająca tzn., że porusza się w lewo i prawo o raz w gorę i w dół, a strzelec nie wie w którym kierunku poleci rzutek (oczywiście są wyznaczone skrajne położenia maszyny). Rzutek jest "podawany" zawodnikowi na komendę "DAJ" lub na postawę strzelecką. Konkurencja trap jak i pozostałe konkurencje śrutowe są w pełni zmechanizowane, wszystkie maszyny zwalnia się za pomocą zdalnego sterowania. Pierwowzorem tej konkurencji były zawody rozgrywane na początku XX w. W strzelaniu śrutem do gołębi.

Skeet - konkurencja, która także jest rozgrywana na olimpiadach. Konkurencję tworzą 2 budki z maszynami (duża - maszyna jest na wysokości 3,5m i mała - maszyna usytuowana jest na poziomie 1,5m od podłoża) oraz 7 stanowisk strzeleckich.

Od trapu odróżnia ją to, że tory lotu rzutków są stałe a jedynie strzelcy zmieniają stanowiska. Podobnie jak w trapie pełną konkurencje tworzy układ 20 rzutków z tą różnicą, że strzela się tu także dublety (2 rzutki wylatujące równocześnie z przeciwległych maszyn). Rzutki "podawane są na komendę "DAJ".

Przeloty - konkurencja typowo myśliwska (nie ma odpowiednika w strzelectwie sportowym), strzela się do rzutek wylatujących z wieży (maszyna jest na wysokości 15m od podłoża). Stanowiska (w ilości 3) usytuowane są w odległości 30m od wieży. Strzelcy oddają strzały do rzutek przelatujących nad ich głowami (nad zawodnikami rzutki lecą na wysokości 25m). Pełną konkurencje tworzy układ 10 rzutek, które "podawane" są na komendę "DAJ".

Ze wszystkich konkurencji mogą korzystać zarówno osoby posiadające pozwolenie na broń (myśliwi, osoby uprawiające strzelectwo sportowe) jak i osoby pozwolenia nie posiadające. W 2 przypadku osoby chcące spróbować swoich sił w strzelectwie strzelają z broni obiektowej pod nadzorem wyszkolonych instruktorów.

Zwiń Czytaj więcej

Główne cechy

 • Dla niego Dla niego
 • Dla niej Dla niej
Zwiń Zobacz wszystkie (2)

Lokalizacja

Pucice, ul. Goleniowska 2e
Pokaż mapę
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
91461…
 • nieczynne
 • od 13:00 do 20:00
 • od 13:00 do 20:00
 • od 13:00 do 20:00
 • od 13:00 do 20:00
 • od 11:00 do 20:00
 • od 11:00 do 18:00
Data ostatniej aktualizacji: 06.08.2019, 09:25

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Ośrodek Strzelecki im. J. Flaszy
Strzelnica
Cena:
25 zł
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 5 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook